Aktuality

Děkujeme Monetě
23. června 2021 Aktuality

Děkujeme Monetě

Dobrý zpráv není nikdy dost. A to, že Charitní pečovatelská služba tankuje benzín na cesty za klienty také díky MONETA Money Bank, a. s. je takovou zprávou.

Vzadu v sadu přinesl pohodovou atmosféru a podpořil domácí péči
23. června 2021 Aktuality

Vzadu v sadu přinesl pohodovou atmosféru a podpořil domácí péči

19. června proběhl na zahradě Světlanky benefiční hudební festival Vzadu v sadu. I přes hrozné horko a všeobecné obavy z covidu si našel své návštěvníky, kteří si užili příjemnou atmosféru, báječnou hudbu, a navíc vstupným podpořili vznik domácí ošetřovatelské a paliativní péče. 

14. června 2021 Tiskové zprávy

Když se řekne poslání…

„Pracovat v Charitě, to je poslání.“ „Charitní péči si vybírám, protože vy pracujete tak nějak jinak…“ To jsou věty, které občas slýcháme od našich klientů, nebo jsou ve společnosti zažité. Co to ale v praxi znamená pro nás, charitní pracovníky? V čem spočívá ono tajemné charitní kouzlo?  Kde ho najít a jaké zásady způsobí, že je naše práce tak trochu jiná? Vidět je to nejvíc právě ve chvíli, kdy se něco nepovede, to pak může zaznívat nespokojenost ve smyslu: „Charita a tohle??? No to snad ne.“

28. května 2021 Tiskové zprávy

Empowerment – co to vlastně je?

V poslední době se z naší Charity stále hlasitěji ozývá jedno slovo EMPOWERMENT! Co to ale vlastně je a proč ho tak moc chceme? Jednoduché vysvětlení podává pan Petr Eisner, který se stal v našem projektu metodickým konzultantem i školitelem právě pro oblast empowermentu a také sexuality osob s mentálním postižením.  My v Charitě Svitavy chceme empowermentně pracovat nejen v kontextu práce s lidmi s postižením a se seniory, ale empowermentem chceme prostoupit naše jednání k sobě navzájem i k našemu okolí.  Půjčujeme si tedy článek pana Eisnera, snad pro Vás po jeho přečtení empowerment už nebude cizí…

Něco se chystá!
27. května 2021 Aktuality

Něco se chystá!

24. a 25. května jsme ve Svitavách způsobili trochu rozruchu, když jsme spolu s partou filmařů a dobrovolných herců natáčeli spot na podporu domácí ošetřovatelské a paliativní péče.

Na počátku byla píseň...
27. května 2021 Aktuality

Na počátku byla píseň...

Rozhovor s ředitelkou Charity Svitavy Vendulou Kouřilovou

19. dubna 2021 Tiskové zprávy

Pečovatelská služba na to jde od lesa

Kdo trochu sleduje práci naší Charity ten ví, že pečovatelská služba prošla velkou proměnou.  V lednu 2021 převzala celou kapacitu původní městské pečovatelské služby včetně péče v Domově s pečovatelskou službou. A za tím se skrývalo velké množství příprav a jednání, ale také sociální a metodické práce. Abychom službu převzali hladce a bez problémů, zkrátka aby se našich klientů dotkla změna co nejméně, rozhodli jsme se díky projektu Posílená Charita -  Vyfič ze zajetých kolejí! věnovat se  také metodickým přípravám a konzultacím.

Empowerment v Charitě Svitavy
15. dubna 2021 Tiskové zprávy

Empowerment v Charitě Svitavy

Na konci měsíce března 2021 ukončil manažerský tým Charity Svitavy koučovací výcvik zaměřený na empowerment, který proběhl díky projektu Posílená charita – Vyfič ze zajetých kolejí. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund ČR, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Velikonoční přání
30. března 2021 Aktuality

Velikonoční přání

Milí přátelé,

Samoživitelkám pomáhají diváci České televize
1. března 2021 Charita Česká republika

Samoživitelkám pomáhají diváci České televize

Neuvěřitelných devět a půl milionu korun poslali diváci adventního koncertu České televize na pomoc rodičům samoživitelům. O jejich rozdělení mezi potřebné z celé republiky se postará Charita, která byla partnerem koncertu. Neúplné rodiny v tíživé situaci se mohou o pomoc přihlásit v nejbližší Charitě. Těch je po republice přes 300.