Šijme společně roušky!
16. března 2020 Z naší činnosti

Šijme společně roušky!

Vzhledem k nedostatku ochranných prostředků na trhu se Charita Svitavy po dohodě s Městem Svitavy rozhodla, že se stane centrálním distribučním místem pro šité textilní roušky pro Svitavy.

Pojďte společně ušít roušky, které dostanou v první řadě pracovníci v sociálních službách a naši nejzranitelnější spoluobčané, včetně obyvatel svitavského Seniorcentra a domu s pečovatelskou službou.

Prosíme Vás tedy o následující pomoc:

  • Kdo máte materiál, šicí stroj a chuť pomáhat, ušijte roušky doma a přineste nám je na sběrné místo na ulici Jungmannova 6 ve Svitavách do Světlanky – centra denních služeb. Za brankou je sběrná nádoba, kam můžete roušky vhazovat, my je průběžně budeme odebírat. Pokud přinesete větší množství roušek, zavolejte prosím na kontaktní telefonní číslo, domluvíme se individuálně. Roušky prosím vhazujte v době od 7 do 15:30, ať tam nejsou přes noc.

IMG_6669

  • Pokud nechcete šít, ale máte materiál, budeme velmi rádi, pokud nám jej darujete. Uvítáme bavlněné plátno, které se dá vyvařovat, a bavlněné tkalouny na šňůrky.
  • Pokud chcete šít a nemáte materiál, prosím, kontaktujte nás telefonicky, domluvíme se individuálně.

Sesbírané roušky budeme distribuovat společně s Odborem sociálních věcí Městského úřadu Svitavy.

Návodů na šití roušek je plný internet, ale nabízíme střih, který se osvědčil nám. Děláme roušku dvojitou s vnitřní kapsou, do které se dá případně zasunout ještě „filtr“, jako netkaná textilie, ubrousek apod.

Roušky je nutné před použitím vyprat na vyvářku a dělat to i každý den po použití. Roušku si nasazujte i sundávejte umytýma rukama. Roušku noste vždy, když opouštíte dům, rozhodně však u lékaře, v obchodech, na úřadech a všude tam, kde se potkáváte s lidmi. Dodržujte i další nezbytná hygienická preventivní opatření!

Moc všem děkujeme. Pomáháme společně!

Kontaktní osoba:

Dagmar Pauková

tel.: 733 676 725

dagmar.paukova@svitavy.charita.cz

 

Videonávod najdete zde.

IMG_20200316_134509IMG_20200316_125901

IMG_20200316_155349

IMG_20200316_155322

roušky návod