Charita Svitavy má nová auta
17. září 2022 Aktuality

Charita Svitavy má nová auta

Díky projektu Obnova a rozšíření vozového parku Charity Svitavy vyjedou charitní služby za svými klienty 9 novými auty

Díky projektu Obnova a rozšíření vozového parku Charity Svitavy vyjedou charitní služby za svými klienty 9 novými auty. Dotace z Evropské unie a ministerstva pro místní rozvoj na pořízení vozů činila 95 %, na Charitu tedy připadl doplatek 5 % ceny aut. Jedná se o 8 osobních automobilů Škoda octavia a 1 Ford tranzit s elektrickou přestavbou pro vozíčkáře. V dotaci byla nastavena kritéria pro výběr vozů, jedná se tedy o auta splňující přísné ekologické normy. Jsou to elektromobily – plug-in hybridy.
 
Za nová auta z grantu jsme opravdu vděční, protože se nám podařilo získat kvalitní auta za pro nás minimální náklady. Bude je využívat především početný tým pečovatelské služby. Díky nim však bude zajištěna i domácí zdravotní péče, která téměř rok jezdila pěti zdarma vypůjčenými vozy od společnosti Louda auto-pobočka Svitavy. Za tuto velkorysou podporu patří společnosti Louda Auto obrovský dík.
 
Velké poděkování patří také Městu Svitavy, které nám pomáhá zajistit parkovací místa, kde bude možnost auta dobíjet.
 
Opravdovým přínosem se stává nový Ford tranzit s elektrickou zvedací plošinou, který nám dodala společnost Auto in Svitavy.
 
Pečovatelská služba, která má z Tříkrálové sbírky k dispozici moderní schodolez a nyní tento vůz, je připravena na převoz hůře pohyblivých nebo zcela nechodících klientů například k lékaři. Pro ty, kteří chtějí i ve stáří či nemoci zůstat doma, je to neocenitelná pomoc. Provedení zvedáku ve variantě elektro pak zajišťuje komfort klientům a šetří záda pečovatelek.
 
Kromě denního centra Světlanka se většina naší práce odehrává v domácnostech klientů, současně může být v terénu i 15 pracovníků. Za klienty jezdíme nejen po Svitavách, ale i do dalších 17 okolních obcí. Potkáváme se na silnicích, naše bílá auta s červeným křížem jsou stále v provozu. Pokud někdo z vašich blízkých nebo vy sami potřebujete naši péči a podporu v sociální nebo zdravotní oblasti, rádi přijedeme i k vám.
 
Předávání automobilů se zúčastnil p. Pařil ze společnosti Auto in a pan Suchý ze společnosti Louda Auto, místostarostka Svitav paní Ditta Kukaňová, ředitelka Charity Svitavy Vendula Kouřilová a zástupci z řad našich zaměstnanců. Nenechte si ujít žehnání nových aut, které proběhne 7. října v 16:45 na Svitavském náměstí v rámci Dne Charity.
 
Za fotky děkujeme: Ditta Kukaňová!
DSC_1943306957619_2439643979534039_3116390124415095234_n
nove