Charita Japonsko děkuje za pomoc

Charita Japonsko děkuje všem lidem z celého světa za obrovskou podporu, kterou poskytli během humanitární pomoci po zemětřesení a vlně tsunami před dvěma lety. „Nikdy nezapomeneme na přátele, kteří nám ve chvílích, kdy zemi zasáhla obrovská katastrofa, nezištně pomohli.“

Od 11. března 2011 uplynuly téměř dva roky. Bohužel mnoho těch, do jejichž životů katastrofa zasáhla, stále hledají klid a naději. Obávají se, že s odstupem času se na jejich strádání zapomíná jak v Japonsku, tak jinde ve světě.

V této situaci pokračuje Charita Japonsko v pomoci těm, kteří byli katastrofou zasaženi, naslouchá jejich hlasům a příběhům, sleduje, jak se snaží přežít a vzpamatovat.

Charita Japonsko nadále vyhledává ty, jejichž potřeby nedokáže vláda uspokojit a nabízí jim svou pomoc. Zejména jde o práci různých dobrovolnických středisek v postižených oblastech, které zřídila mj. katolická církev v Japonsku. Aktivity se soustředily v diecézi Sendai.

Rekonstrukce v prefekturách Iwate a Mijagi bude trvat dlouho. Bude potřeba více času na obnovu oblasti kolem havarované jaderné elektrárny Fukušima. Charita Japonsko je ve spolupráci s diecézí Sendai odhodlána i nadále ve svém úsilí obnovy a pomoci lidem pokračovat.

„Chceme vám poděkovat za vaši podporu v minulosti a doufáme, že můžeme spoléhat na vaši štědrost v budoucnosti,“ říká biskup Tarcisio Isao Kikuchi, prezident Charity Japonsko.

Jménem Charity ČR děkujeme českým dárcům, kteří v roce 2011 pomohli částkou téměř 5 milionů Kč.

Charita ČR vydala u příležitosti dvouletého výročí pomoci zprávu The Great East Japan Earthquake & Tsunami (pdf, v angličtině) s podrobnými informacemi o poskytované pomoci i současném stavu.

Původní článek v angličtině najdete na blog.caritas.org.

Článek je převzatý z internetových stránek http://caritasczech.org/o-nas/nase-zpravy-a-clanky/charita-japonsko-dekuje-za-pomoc/.